Címlap Hírek Beszámoló a galyatetői versenyről

Beszámoló a galyatetői versenyről

2012. január 21-22-én került sor a nemzetközi kutyaszánhajtó versenyre Galyatetőn. A Galyatető felé vezető úton bizony sokan csodálkoztak, hogy lesz itt szánhúzóverseny, hisz alig-alig akadt hó Mátra-szerte. Galyatetőn azonban speciális elhelyezkedésének köszönhetően elegendő hó volt a versenyhez, melyhez szombat este még 15-20 cm friss hó is hullott.
A rendezvényről szóló beharangozót számtalan média leadta, így nem meglepő, hogy rengeteg néző várta szombat reggel, hogy induljon a rajt.
A versenyt a kutyaszánok mellett 4 szlovák síjöringes is színesítette.
Magyar versenyzőink mellett számtalan külföldi vett részt a versenyen, köztük több EB, VB győztes és dobogós is.

A rendezvény a mátraszentimrei önkormányzat, az Egererdő Zrt és egyesületünk összefogásával és munkájával jött létre, Hering Tamás főrendezésében és számtalan támogató segítségével.
Amit még szeretnénk kiemelni, hogy nagyon köszönjük a segítséget egyesületünk tagjainak, akik közül rengetegen segítettek a verseny lebonyolítása során, igazi csapatmunkát végezve.

EREDMÉNYLISTA / RESULTS

Mindenkit szeretettel várunk további versenyeinken is!