Címlap Hírek Az óvás rendje

Az óvás rendje

A reingersi verseny kapcsán kiderült, hogy érdemes feleleveníteni az óvás szabályait. A BSSC Austria a FISTC szabályait követi: amennyiben egy versenyző úgy véli/tapasztalja, hogy egy másik musher szabálytalanságot követ el, közvetlenül célba érkezés után szóban jeleznie kell óvási szándékát a race marshallnak. A szóbeli szándékot írásban is meg kell erősíteni maximum 1 órával az adott futam után. Az írásos óvással egy időben 100 EUR letétet kell elhelyezni a race marshallnál. Amennyiben az óvás jogos és magalapozott, a letét természetesen visszatérítésre kerül a versenyzőnek, ellenkező esetben az összeg a rendező szervezetet illeti.

Óvni senki más nem óvhat, csak egy, az adott versenyen indult versenyző.

Reméljük a jövőben senkinek nem lesz szüksége erre.
A versenyek előtt mindig érdemes áttekinteni a vonatkozó szabályzatot. Amennyiben valakinek kérdése lenne, nyugodtan kérdezze meg a helyszínen a rendezőket, az egyesület vezetőségét, de akár egy másik mushert is.