Címlap Hírek III. Szigetköz-Vének nemzetközi kutyafogathajtó kupa

III. Szigetköz-Vének nemzetközi kutyafogathajtó kupa

Időpont: 2013. október 12-13.
Helyszín: Vének község, Győrtől 10 km-re.
Rajt:
szombaton 10.30 -kor, vasárnap 10 órakor.
Szombaton 10 órakor eligazítás lesz a rajtban a versenyzők számára.
Eredményhirdetés: vasárnap 14 órakor. Táv: 5 km
Az egész hétvége során: foglalkozás gyerekeknek, szánhúzókutyás jótékonysági vásár, sétahajózási lehetőség a Dunán. Büfé, Kemencés és bográcsos ételek.

Kutyafogathajtó versenyen kategóriák: A, A1, A2, B, B1, B2, C, C1, C2, D, D1, D2, scooter 1 / 2 FCI szánhúzókutyával, scooter open 1 / 2 kutyával, Bikejöring 1 vagy 2 FCI szánhúzókutyával, Bikejöring open 1 vagy 2 kutyával, Canicross női, Canicross férfi, Canicross junior.
Kutyafogathajtó verseny nevezési díj:
Magyar Kutyasport Szövetség tagegyesületi tagjai számára: 2500 Ft
ÉSZKSK tagok számára: 2000 Ft
Egyéb indulók számára: 3000 Ft
Több kategóriában történő indulás esetén is csak egy nevezési díjat kell fizetni. Nevezési határidő: október 8.! HELYSZÍNI NEVEZÉS NINCS!
A nevezési díjat a helyszínen kell befizetni.
Figyelem! Mindkét nap van futam!

Kategóriák megnyitásához min. 3 induló szükséges, egyéb esetben kategória összevonás lehetséges.

Szállás lehetőségek Véneken:

- Aranykerttábor (Jurta) - Kiss Tamás  Tel:+36-30/500-6096
- Véneki Pihenőház - Bartos István  Tel:+36-30/578-2998
Leírás, képek www.venek.hu  Turizmus fül alatt
- Parasztház a faluban - Szabó Antal  Tel:+36-20/364-4507
- Nyaraló: szállás 4 főre (kutya vagy kocsiban vagy a teraszon, házba nem bevihető). info :Mészáros László 70/940-7492

A stake outban ingyenes sátrazási, lakókocsizási lehetőség lesz, villany és mosdó használati, vízvételi lehetőséggel.

Vének település honlapja: www.venek.hu

A verseny egyúttal a Magyar Kutyasport Szövetség 2013. évi dryland országos bajnoksága is az alábbiak szerint.
Országos bajnok cím az alábbiak szerint adható ki:
kutyafajtától függetlenül 4, 6, 8, kutyás fogat,
BM (1 kutyás férfi kerékpáros), BW (1 kutyás női kerékpáros)
1R (1 kutyás scooter), 2R (2 kutyás scooter) - amennyiben a scooter kategóriákban külön megvan 3 férfi illetve 3 női induló, nemenként kerül kiadásra a cím.
Amennyiben a 14-17 év közötti korosztályban egy kategóriában van 3 magyar induló, akkor junior cím is kiadható a bikejöring, scooter és a 4 kutyás fogat kategóriákban.
Országos bajnok cím csak akkor adható ki, ha minimum 3 magyar induló van az országos bajnokság szerinti kategóriában!

/A kutyás futó (canicross kategória) országos bajnoksága Dunaharasztiban kerütl megrendezésre szeptember 21-22-én./

Büfé, Kemencés és bográcsos ételek.

FONTOS INFOK:
Kérjük a kutyákat kullancs elleni védelemmel ellátni!
Kérjük a kutyák oltási könyvét elhozni, és minimum érvényes veszettség elleni oltással kell rendelkezniük.