Címlap Hírek "Somogy Zöld Szíve" Kupa - 2024.03.23-24.

"Somogy Zöld Szíve" Kupa - 2024.03.23-24.

2024. március 23-24-én kerül megrendezésre második alkalommal a "Somogy Zöld Szíve" Kupa - Green Heart's Run Cup nemzetközi kutyás futó, kerékpáros, dogscooter kutyafogathajtó verseny Kaszón, Somogy megyében, csodálatos erdei környezetben.

Facebook esemény: ITT

GPS koordináták:
46.31965982070666, 17.223894671792262
Rajtok mindkét nap 9 órától.
A kutyás futás Happy futama esetében lehet csak 1 napra is nevezni, az összes többi kategória esetében 2 napos a verseny mindenki számára.
Táv: 4 km
Serdülők: 2,5 km
Bébi: 200 m, gyerek: 500 m
A versenyre bármilyen kutyával lehet nevezni kutyás futás, kutyás terepkerékpározás, dogscooterezés és kutyafogathajtás kategóriákban.
A verseny mindkét napján rajthoz állók kerülnek be a hivatalos eredménylistába, eredményhirdetésbe.
Van mód kutyás futásban csak egy napon rajthoz állni, úgynevezett Happy futamon indulni. A Happy futamosok befutóérmet és oklevelet kapnak, időmérés természetesen itt is van.

Kategóriák:
fogatok open, A, A1, A2, B, B1, B2, C, C1, C2, D, D1, D2,
scooter 1 vagy 2 FCI szánhúzókutyával,
scooter open 1 vagy 2 kutyával,
Bikejöring 1 vagy 2 FCI szánhúzókutyával, Bikejöring open 1 vagy 2 kutyával,
Kutyás futás azaz Canicross női, Canicross férfi, Canicross női veterán (40 éves kortól), Canicross férfi veterán (40 éves kortól), Canicross junior., cc serdülő, cc gyerek, cc baba
FIGYELEM, MINDKÉT NAP VAN FUTAM, MINDKÉT NAPON RAJTHOZ KELL ÁLLNIA MINDENKINEK, AMENNYIBEN NEM AZ 1 NAPOS KUTYÁS FUTÓ HAPPY FUTAMRA NEVEZETT.
Az eredményhirdetésre a két nap összevont eredményei alapján kerül sor vasárnap kora délután!!!!
HELYSZÍNI NEVEZÉS NINCS!
FIGYELEM, A STARTSZÁM TRIKÓKAT KÉRJÜK A VERSENY VÉGÉN LEADNI.
Az alábbi szabályokat kötelező betartani:
- kutyát elengedni tilos!
- a canicross kivételével minden kategóriában kötelező a sisak,szemüveg és kesztyű viselete, és távtartó kell legyen a kerékpárokon, scootereken!
- kutyás futás kategóriában kizárólag 1 kutyával lehet indulni. Kutyás futásnál a futó futóöv vagy beülő kell legyen a kutyán hám, és kettejüket rugós kötélnek kell összekötnie. Póráz/flexi, nyakörv kombináció tilos!
Rajtidőpontok betartását kérjük, mert a rajtidőponttól elindul az időmérés!!!!
A helyszínen van szállás lehetőség, a foglalást a szálloda recepciójával kell egyeztetni,
illetve van mód kempingezni is.
A kempingezés díja: 10.000 Ft/lakókocsi/éj. Fürdési lehetőség és wc használat biztosított.
Sátrazás: 5000 Ft/éj/sátor